In Memory

Search & Filter

Name

Rank

Year of Death

Semonovich, Joseph Gunner's Mate 2nd Class 2000
Sepe, Daniel Peter Radioman 3rd Class 1945
Sexton, Joseph Jr Radioman 2nd Class 1989
Shadduck, Nobel Aerographer's Mate 3rd Class 1997
Shallcross, Charles T Lieutenant Commander 1989
Shannon, Philip P Lieutenant 1989
Shaver, John S Lieutenant Commander, MC 1994
Sheaffer, Kenneth C Lieutenant Junior Grade 1999
Sheffer, Irvin H Motor Machinist's Mate 1st Class 2006
Shekalus, Vincent A Motor Machinist's Mate 3rd Class
Shell, Gwinn G Lieutenant Junior Grade
Shelley, William F Chief Shipfitter 1986
Shiffler, Paul M Motor Machinist's Mate 3rd Class
Shimer, William R Ensign 1999
Shipley, Howard J Seaman 1st Class
Shipley, John L Captain 1991
Shirley, John A Lieutenant 1979
Shoemaker, Henry F Lieutenant Commander
Shragal, Joseph S Aviation Machinist's Mate 1st Class 1995
Shumaker, Charles E Storekeeper 1st Class 1997
Siegrist, Jacob L First Lieutenant 1997
Sievers, William D Lieutenant
Sigel, Myer L Storekeeper 2nd Class 1984
Simmons, Kenneth P Ensign 1976
Simms, Henry S Radioman 1st Class
Simpson, William Roger Lieutenant 1996
Sims, Fred A Lieutenant 1996
Sims, E L, Jr Chief Boatswain Mate 1983
Sims, James R Pharmacist's Mate 1st Class
Sinks, Robert M Sinks, Aerographer's Mate 1st Class 2010
Sizemore, Robert A Chief Aerographer's Mate 2000
Skinner, Elbert R Motor Machinist's Mate 1st Class 1978
Skippon, Charles D, Jr Yeoman 1st Class 1997
Smith, Oliver J Radioman 1st Class 2001
Smith, Henry Ladd Lieutenant Commander
Smith, Lewis Kingsley Lieutenant 1998
Smith, Louis A Radioman 1st Class 2000
Smith, M M First Sergeant 1996
Smith, Nicol Lieutenant Colonel 1995
Smith, W Elsworth Disbursing Storekeeper 1st Class 2010
Smith, Ward J Chief Yeoman 1981
Smith, William B Aerographer's Mate 1st Class 1980
Smoley, John A Pharmacist's Mate 2nd Class 1999
Snodgress, P D Motor Machinist's Mate 3rd Class
Snyder, David W Chief Radioman 2000
Somers, Anthony W Gunner's Mate 1st Class 1999
Sonnenstein, Philip Chief Aerographer's Mate 2003
Sowa, Martin J, Jr Storekeeper 1st Class 2004
Spangler, Arthur H Lieutenant 1995
Sparano, Ugo V Boatswain's Mate 2nd Class 1983