In Memory

Search & Filter

Name

Rank

Year of Death

Richardson, James M Chief Pharmacist's Mate 1981
Richardson, Robert H Seaman 1st Class 2003
Rickman, William A Chief Radioman
Ripoli, John C Machinist's Mate Industrial Gas Generating 2nd Class
Ritter, Edwin Ben Chief Radioman 2010
Roberts, Charles W G Chief Electrician's Mate
Robillard, Donald F Lieutenant Junior Grade 2007
Robinson, Charles S Lieutenant Junior Grade 2010
Roche, Philip T Lieutenant
Roedell, Hobart R Boatswain's Mate 2nd Class 2008
Rogers, Alexander A Machinist's Mate Industrial Gas Generating 2nd Class 1981
Romanow, Harry Ensign 1982
Romanski, Harry Platoon Sergeant 1995
Romey, M J Radioman 1st Class
Rosche, Alfred P Lieutenant 1990
Rudy, Forrest O Motor Machinist's Mate 3rd Class 1981
Ruggieri, Frank P Lieutenant Junior Grade 1991
Rusinko, John Lieutenant Commander
Russell, Edward J, Jr Storekeeper 3rd Class
Ryan, Robert Pat Gunnery Sergeant 1997
Sachs, William L Chief Motor Machinst's Mate
Salum, J S Gunner's Mate 3rd Class
Sampson, E M Chief Pharmacist's Mate 1965
Samuels, Howard A Sergeant 2005
Sandman, John J Radioman 2nd Class 2007
Sanford, William Lee Radioman 1st Class 2000
Santiago, Frank Seaman 2nd Class
Sauer, H J Pharmacist's Mate 1st Class
Savage, Samuel S Lieutenant Commander
Saxby, Donald B Lieutenant Junior Grade 2004
Scales, Thomas N Chief Pharmacist's Mate 1999
Scarborough, Joseph T Scarborough, Aviation Chief Radioman 2006
Schaaf, Ernest F Motor Machinist's Mate 3rd Class
Schafer, Louis A, Jr Ensign 2010
Schaffer, Jonathan D Gunner's Mate 3rd Class 2007
Schieffler, Charles J Motor Machinist's Mate 3rd Class
Schlaitzer, Robert Wallace Chief Commisary Steward 2002
Schmeling, Herman J Gunner's Mate 1st Class 2003
Schramm, Marshall George Chief Radio Electrician
Schramm, L Y "Dutch" Radioman 1st Class 1977
Schrier, Willie H Specialist Animal Handler 2nd Class 1997
Schriner, P W Machinist's Mate Industrial Gas Generating 1st Class
Schroeder, James H Motor Machinist's Mate 1st Class 1994
Schumacher, Robert H Radioman 2nd Class 2006
Schwartz, Joseph Radioman 1st Class 1971
Scurlock, James L Radio Technician 1st Class 1994
Seidenberger, Thomas L Storekeeper 2nd Class 1991
Sekulich, Joseph Jr Gunner's Mate 3rd Class 2014
Seldomridge, Phillip W Chief Shipfitter 2006
Semonovich, Joseph Gunner's Mate 2nd Class 2000